text1

شنبه, 04 تیر 1401-

مدیرکل زندان های استان تهران خبر داد اخذ رضایت شاکی در خارج از کشور با تطبیق اینترنتی اثر انگشت

دیده بان هشتم : مدیرکل زندان های استان تهران گفت: با مساعدت دستگاه قضایی و تطبیق اثر انگشت ارسالی از ایمیل، شاکی ساکن کشورهای اسکاندیناوی مددجوی ندامتگاه تهران بزرگ پس از ۱۱ سال آزاد شد.

 

مدیرکل زندان های استان تهران

 

به نقل از روابط عمومی اداره کل‌ زندان های استان تهران، سیدحشمت الله حیات الغیب با اعلام این خبر گفت: یکی از مددجویان ندامتگاه تهران بزرگ که در سال ۱۳۹۰ به جرم سرقت به یک سال و سه ماه تحمل حبس و بازپرداخت ۳۳۰ گرم طلا محکوم گردیده بود، پس از سپری کردن دوران محکومیت باید در سال ۹۱ آزاد می شد ولی به دلیل رد مال و اعمال ماده و عجز از پرداخت همچنان در زندان به سر می برد.

 

وی ادامه داد: شاکی این زندانی از اتباع کشور افغانستان بود که بعد از خروج از ایران با هویت جدید از سال ۱۳۹۳ به عنوان پناهنده در کشور های اتحادیه اروپا ساکن شده به طوری که دسترسی به وی عملا غیر ممکن بوده علاوه بر این حضور این شخص در سفارت خانه ها و کنسولگری ها جهت اعلام رضایت فاقد وجاهت قانونی بود.

 

مدیر کل زندان‌های استان تهران تصریح کرد: با پیگیری های واحد مددکاری ندامتگاه و رایزنی های مختلف با دوستان شاکی، این فرد در یکی از کشورهای اسکاندیناوی شناسایی و مددکاران ندامتگاه موفق شدند به شماره و نشانی ایمیل این شخص دسترسی پیدا کنند.

او بیان داشت: پس از ارسال ایمیل و شرح وقعه برای شاکی و پیگیری مجدد در چندین نوبت، وی مبادرت به اعلام رضایت به همراه اثر انگشت خود نمود که این رضایت نامه از طریق مددکاری چاپ و به انضمام وضعیت قضایی و گزارش مبسوط مددکاری به دفتر دادستانی دادسرای شهرستان پاکدشت به عنوان مرجع قضایی پرونده ارسال گردید.

 

مدیر کل زندان‌های استان تهران افزود: بر طبق قانون شرط رضایت، حضور فیزیکی شخص شاکی در دادسرا می باشد ولی از آنجا که این کار غیرممکن بود مددکاران با مراجعات مستمر و دیدار قضایی با دادیاران اجرای احکام و دادستان پاکدشت و تعاملات سازنده با ضابطین قضایی خصوصا شخص دادستان، اصالت رضایت نامه با تمهیدات و مساعدت مراجع قضایی مورد تایید قرار گرفت به طوری که اثر انگشت رضایت نامه شاکی با اثر انگشت موجود در اداره آگاهی و مستندات پلیسی در هنگام طرح دعوی منطبق گردید و پس از انطباق کامل با دستور مدعی العموم شهرستان پاکدشت، مددجوی مذکور پس از ۱۱ سال تحمل حبس به آغوش خانواده بازگشت.

 

وی در پایان گفت: این فرایند پس از ۱۰ ماه پیگیری واحد مددکاری و همکاری بی دریغ مقامات قضایی به ثمر نشست ضمن این که اعسار مددجو چندین بار از سوی مراجع قضایی پذیرفته شده بود ولی به دلیل عجز از پرداخت پیش قسط و همچنین معرفی وثیقه از سوی مددجو، آزادی وی به تعویق افتاده بود.

 

بر اساس این گزارش اخذ رضایت و آزادی برخی از زندانیان نیاز به پیگیری های ویژه مددکاران اجتماعی زندان ها دارد که این امر به صورت شبانه روزی توسط آنان انجام می شود.

ایسنا

insta1بروزترین خبرهای حقوقی و قضایی کشور را در صفحه اینستاگرام ما دنبال فرمایید

منتشر شده در شنبه, 28 خرداد 1401 11:02

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 0
یورو 0
درهم 0
پوند 0
سامانه سنا دلار خرید 0
سامانه سنا دلار فروش 0
سامانه سنا یورو خرید 0
سامانه سنا یورو فروش 0
سامانه سنا درهم خرید 0
سامانه سنا درهم فروش 0
مثقال طلا 0
گرم طلای 18 عیار 0
گرم طلای 24 عیار 0
سکه بهار آزادی 0
سکه امامی 0
نیم سکه 0
ربع سکه 0
سکه گرمی 0
شاخص بورس

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش