text1

شنبه, 04 تیر 1401-

رحیمی: وزارت دادگستری برای تحقق دیپلماسی قضایی همکاری تنگاتنگی با قوه قضائیه دارد

دیده بان هشتم : امین حسین رحیمی در گفت‌وگویی، با اشاره به تلاش‌های وزارت دادگستری در راستای تحقق دیپلماسی قضایی اظهار کرد: وزارت دادگستری برای تحقق دیپلماسی قضایی همکاری جدی و تنگاتنگی با معاونت امور بین الملل قوه قضاییه دارد.

 

وزیر دادگستری

 

وی با اشاره به تعامل صمیمانه دولت و قوه قضائیه در پیگیری موارد مربوط به دیپلماسی قضایی عنوان کرد: مطابق قانون تنظیم موافقتنامه‌های بین‌المللی قضایی به وزارت دادگستری سپرده شده است اما قبل از تنظیم این موافقتنامه‌ها، قصد داریم نظر رئیس قوه قضائیه را کسب کرده و با همکاری معاونت بین الملل این قوه، قراردادها را تنظیم می‌کنیم.

 

وزیر دادگستری با اشاره به آخرین موافقتنامه خارجی امضا شده در راستای دیپلماسی قضایی گفت: چندی پیش نیز فتاح احمدی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری برای امضای موافقتنامه معاضدت قضایی در امور مدنی و تجاری میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری هند به این کشور سفر کرد.

 

رحیمی تاکید کرد: این موافقتنامه در حضور وزرای امور خارجه دو کشور ایران و هند، در شهر دهلی نو و در چارچوب همکاری‌های حقوقی و قضایی بین دو کشور؛ در جهت حمایت‌های حقوقی و قضایی از اتباع طرفین منعقد شده است.

 

وی در پایان تاکید کرد: وزارت دادگستری در راستای دیپلماسی قضایی و تبادل زندانیان همت ویژه‌ای بکار بسته است و در این راستا همکاری مثمرثمری با قوه قضاییه دارد.

میزان

insta1بروزترین خبرهای حقوقی و قضایی کشور را در صفحه اینستاگرام ما دنبال فرمایید

منتشر شده در شنبه, 28 خرداد 1401 14:41

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 0
یورو 0
درهم 0
پوند 0
سامانه سنا دلار خرید 0
سامانه سنا دلار فروش 0
سامانه سنا یورو خرید 0
سامانه سنا یورو فروش 0
سامانه سنا درهم خرید 0
سامانه سنا درهم فروش 0
مثقال طلا 0
گرم طلای 18 عیار 0
گرم طلای 24 عیار 0
سکه بهار آزادی 0
سکه امامی 0
نیم سکه 0
ربع سکه 0
سکه گرمی 0
شاخص بورس

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش