text1

شنبه, 04 تیر 1401-

دری نجف آبادی: قضات نباید کیفیت آرا را فدای کمیت کنند

دیده بان هشتم : نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه قضات نباید کیفیت آرا را فدای کمیت کنند، گفت: انتظار می رود که دستگاه قضایی استان در زمینه های مختلف در برنامه هفتم توسعه، الگو باشد.

 

دری نجف آبادی

 

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه یکم تیرماه در دیدار با مسئولین قضایی استان با بیان اینکه دستگاه قضایی اسلامی در دنیا سرآمد و شاخص و الگو است، اظهار کرد: ایران باید همواره برای منطقه و در برابر جنایتکاران و تمام دنیا الگو و سند زنده باشد و این سرآمدی باید در عرصه عمل به منصه ظهور گذاشته شود.

 

وی افزود: قانون اساسی پایه و اساس اصلی نظام است که همه ابعاد حقوق جامعه را دیده و شاخه اصلی نظام اسلامی و نظام ولایت فقیه، شاخه قضاست.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: دستگاه قضایی باید آخرین امید برای جراحی باشد و در راستای اجرای عدالت و احقاق حقوق مردم گام بردارد. قضات نباید کیفیت آرا را فدای کمیت کنند.

 

دری نجف آبادی اضافه کرد: افرادی که در دستگاه قضا خدمت می کنند مالک اشترهای زمان هستند که باید عدالت را به خوبی اجرا کنند و انتظار می رود که دستگاه قضایی استان در زمینه های مختلف در برنامه هفتم توسعه، الگو باشد.

 

وی با بیان اینکه نظام اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی تثبیت شده و باید شمشیر برنده ای در برابر جنایتکاران و مفسدین باشد، افزود: مدیون شهدا و اهل بیت هستیم و اهل بیت انتظار دارند ما الگو و مایه اعتماد برای جامعه و دنیای اسلام باشیم.

 

حجت الاسلام عبدالمهدی موسوی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز گفت: هدف، برنامه، کار بزرگ و محوری دستگاه قضایی بر اساس سیاست‌های ترسیمی ریاست قوه قضاییه، تکریم مراجعان و اجرای عدالت از بدو ورود مردم تا مرحله صدور و اجرای رای است و در راستای تکریم مراجعان، اعتقاد راسخ و برنامه محوری ریاست قوه قضائیه این است که از بدو ورود همه عوامل انسانی موظف به رعایت حرمت مردم در گفتار و رفتار و کردار هستند، همچنین براساس مبانی شرعی برخورد مهربانانه و دلسوزانه همراه با گره‌گشایی تاکید شده است.

 

وی بیان کرد: اجرای عدالت و تسریع در صدور و اجرای رای و رصد و نظارت بی‌طرف در دادسرا و محاکم جزو اصول کاری دستگاه قضاست و مراجع نظارتی قوی در دادگستری داریم که از جمله اقدامات آنها می توان به نظارت و ارزشیابی قضات و حفاظت و اطلاعات دادگستری اشاره کرد.

 

رئیس کل دادگستری استان مرکزی اضافه کرد: دستگاه های بالادستی از هیچ موردی چشم پوشی نمی کنند و قاطعیت اجرای رای مورد توجه آنهاست تا در پیشگیری از وقوع جرم و تامین امنیت موثر باشند.

موسوی بیان کرد: پنج جرم از ۱۰ جرم دهگانه استان مرکزی در حوزه رفتاری، گفتاری و عملکردی شکل می‌گیرد که ناشی از کم بودن صبر و حوصله است.

 

وی همچنین با تاکید بر استقلال قضات اضافه کرد: قضات استان مرکزی اگر با کسی رابطه یا در جایی نفوذ داشته باشند، برخورد لازم با آنها انجام می شود، استقلال قضات اهمیت بالایی دارد و قاضی تحت نفوذ هیچ فردی تصمیم نمی گیرد، پرونده هایی که در استان تشکیل شده نشان دهنده این است که قضات استقلال خود را حفظ کرده اند.

ایسنا


insta1بروزترین خبرهای حقوقی و قضایی کشور را در صفحه اینستاگرام ما دنبال فرمایید

منتشر شده در چهارشنبه, 01 تیر 1401 10:07

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 0
یورو 0
درهم 0
پوند 0
سامانه سنا دلار خرید 0
سامانه سنا دلار فروش 0
سامانه سنا یورو خرید 0
سامانه سنا یورو فروش 0
سامانه سنا درهم خرید 0
سامانه سنا درهم فروش 0
مثقال طلا 0
گرم طلای 18 عیار 0
گرم طلای 24 عیار 0
سکه بهار آزادی 0
سکه امامی 0
نیم سکه 0
ربع سکه 0
سکه گرمی 0
شاخص بورس

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش