text1

شنبه, 04 تیر 1401-

بسته حوادث 29 خرداد

دیده بان هشتم : جزئیات قتل دلخراش دختر ۵ ساله در تهران/ "بهار" قربانی یک رابطه پنهانی شوم

نهم اردیبهشت‌ماه سال 1401، پرسنل بیمارستان امام حسین(ع) در یک تماس تلفنی، مرگ دختر 5 ساله‌ای که آثار ضرب و جرح و سوختگی‌های متعدد در بدن وی مشهود بود را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش دادند.

 

بسته حوادث اصلاحی

 

با اعلام این خبر، «محمد وهابی»، بازپرس ویژه قتل شعبه دوم دادسرای امور جنایی به همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی بیمارستان شدند و تحقیقات ابتدایی را برای کشف ابعاد پنهان این پرونده آغاز کردند.

 

تیم جنایی با جسد دختر خردسالی به نام بهار مواجه شدند که بر اثر ضربه‌ای بر سر، در تخت بیمارستان به کام مرگ فرو رفته بود و آثار شدید شکنجه و آزار و اذیت روی بدن وی دیده می‌شد.

 

سناریوی دروغین مادر مقتول

اعضای تیم جنایی در نخستین گام، به سراغ مادر مقتول رفتند. وی در تحقیقات ابتدایی گفت‌: به خاطر اختلافات شخصی از همسرم جدا زندگی می‌کنم اما طلاق نگرفته‌ام و یک روز قبل از حادثه، بهار را به همسرم سپرده بودم.

 

وی ادامه داد: روز حادثه هنگامی که قصد داشتم زباله را داخل سطل در کوچه بیندازم ناگهان پیکر نیمه‌جان دخترم را کنار سطل مشاهده کردم که آثار سوختگی و شکنجه روی بدن وی مشخص بود!

 

بدین ترتیب پدر بهار هدف تحقیقات بعدی قرار گرفت‌ و در ادامه مشخص شد، مادر بهار به صورت پنهانی با یک مرد جوان در ارتباط بوده و این مرد جوان قصد داشته پس از شروع زندگی مشترک، بهار را به یک بهزیستی تحویل دهد.

 

با توجه به اظهارات ضد و نقیض مادر بهار در خصوص رابطه با مرد جوان، بازپرس ویژه قتل دستور بازداشت مادر بهار و مرد جوان را صادر کرد که خیلی زود کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی، متهمان را دستگیر کردند.

 

متهمان پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی در جریان تحقیقات گسترده به ضرب و جرح مرگبار دختر 5 ساله با همدستی یکدیگر اعتراف کردند.

جزئیات ضرب و جرح مرگبار دختر 5 ساله

تحقیقات درباره این پرونده ادامه داشت تا اینکه صبح امروز شنبه 28 خردادماه، مرد جوان برای تحقیقات تکمیلی با دستور محمد وهابی، به شعبه دوم دادسرای امور جنایی منتقل شد.

 

متهم در جریان تحقیقات به بازپرس پرونده گفت: "به دلیل اینکه رابطه من و مادر بهار در محله فاش نشود به بهار هشدار داده بودم برای بازی کردن با کودکان دیگر، داخل کوچه نرود! روز حادثه وقتی وی را در کوچه در حال بازی کردن مشاهده کردم، بسیار عصبانی شدم و برای همین در خانه 2 سیلی به صورت او زدم که پس از سیلی آخر، سرش به پشت طاقچه برخورد کرد. پس از این ضرب و جرح، به بهار آب قند دادم اما حالش بدتر شد. دو روز قبل از حادثه هم به دلیل اینکه بهار نظافت شخصی‌اش را در سرویس بهداشتی رعایت نمی‌کرد با دمپایی چند ضربه به برخی از اعضای وی زدم و با سیخ داغ بدنش سوزاندم."

 

علت احتمالی مرگ بهار

با توجه به گزارش اولیه بیمارستان و مذاکرات تلفنی بازپرس ویژه قتل با متخصصان پزشکی قانونی، احتمال دارد مقتول بر اثر خونریزی داخلی مغز فوت کرده و وی هدف آزار و اذیت جنسی قرار نگرفته باشد.

به گزارش تسنیم، تحقیقات در رابطه با پرونده قتل دختر خردسال توسط محمد وهابی بازپرس ویژه قتل شعبه دوم دادسرای امور جرائم جنایی ادامه دارد.

 

قتل خونین جوان اراکی در جشن تولد دوستانه

در پی وقوع قتل جوانی ۲۶ ساله در اراک دو نفر مظنون به قتل با اقدام بهنگام، ماموران انتظامی شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ "محمود خلجی" معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان داشت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع درگیری منجر به قتل در یکی از روستاهای شهرستان اراک، موضوع به صورت جدی در دستور کار مأموران انتظامی پاسگاه "گیلی" این شهرستان قرار گرفت.

 

وی خاطر نشان کرد: مأموران انتظامی شهرستان اراک با حضور در محل حادثه و در بررسی های اولیه دریافتند، ۲ جوان شرکت کننده در مراسم جشن تولد دوستانه، به علت وجود اختلافات قبلی، با مقتول درگیر شده و با سلاح سرد وی را مجروح و متواری شده اند.

 

این مقام مسئول اظهار داشت: پس از انتقال فرد مصدوم از سوی نیروهای امدادی به بیمارستان، به علت شدت جراحات وارده و خونریزی شدید، تلاش نیروهای امدادی برای درمان او ثمر بخش نبود و پس از گذشت اندک زمانی، این جوان ۲۶ ساله در بیمارستان جان سپرد.

 

خلجی تصریح کرد: پس از آغاز تحقیقات میدانی و تلاش لحظه به لحظه مأموران انتظامی شهرستان اراک و شواهد موجود، سر انجام عاملان اصلی این نزاع در کمتر از ۳ ساعت در شهرستان اراک شناسایی و پس از هماهنگی با دستگاه قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

شهر خبر

insta1بروزترین خبرهای حقوقی و قضایی کشور را در صفحه اینستاگرام ما دنبال فرمایید

منتشر شده در یکشنبه, 29 خرداد 1401 16:54

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 0
یورو 0
درهم 0
پوند 0
سامانه سنا دلار خرید 0
سامانه سنا دلار فروش 0
سامانه سنا یورو خرید 0
سامانه سنا یورو فروش 0
سامانه سنا درهم خرید 0
سامانه سنا درهم فروش 0
مثقال طلا 0
گرم طلای 18 عیار 0
گرم طلای 24 عیار 0
سکه بهار آزادی 0
سکه امامی 0
نیم سکه 0
ربع سکه 0
سکه گرمی 0
شاخص بورس

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش