text1

سه شنبه, 25 خرداد 1400-

بسته حوادث یکشنبه 12 اردیبهشت

دیده بان هشتم : اقدام شیطانی با 13 دختر و پسر / اعدام کرکس مشهد
کرکس موتور سوار که دختران و پسران را در مشهد پس از ربودن مورد تجاوز قرار می داد در یک قدمی اجرای حکم اعدام قرار گرفت.

 

حوادث


جوان 31 ساله معروف به «کرکس موتور سوار» که با تشکیل یک باند 6 نفره در مشهد به کودکان و نوجوانان تعرض می کرد در حالی با حکم قاطع دستگاه قضایی خراسان رضوی به اعدام محکوم شد که هنوز رسیدگی به بخش های دیگری از جرایم اعضای این باند مخوف همچنان ادامه دارد.
ماجرای «کرکس موتور سوار» در اواخر بهمن 98 هنگامی لو رفت که یک زن تبعه خارجی در تماس با پلیس 110 گفت: جوانی از بالای دیوار وارد حیاط منزلم شد و پسر 9 ساله ام را با تهدید چاقو ربود! با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و صدور دستوری ویژه از سوی قاضی «اسماعیل عندلیب» (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) عملیات گسترده ای از سوی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای ردیابی پسر بچه مذکور آغاز شد.

بررسی های تخصصی کارآگاهان نشان می داد که جوان موتورسواری در حاشیه شهر مشهد باند مخوفی را برای آزار و اذیت کودکان و نوجوانان تشکیل داده است و کودکان را پس از تعرض در خیابان های اطراف رها می کند. این در حالی بود که کودکان به دلیل ترس و وحشت ناشی از آدم ربایی نمی توانستند مشخصاتی از عاملان آدم ربایی به پلیس ارائه دهند. به همین دلیل شیوه های ردزنی اعضای این باند با راهنمایی های قاضی عندلیب و استفاده از تجربیات پلیسی، تغییر کرد تا این که سرنخ هایی از لانه «کرکس موتور سوار» در اطراف کوره های آجرپزی حاشیه جاده سیمان مشهد به دست آمد.

کارآگاهان اداره جنایی آگاهی در یک عملیات هماهنگ و منسجم موفق شدند با ورود به مخفیگاه «کرکس موتور سوار» شش عضو این باند را در حالی دستگیر کنند که کودک 9 ساله را مجبور به نوشیدن مشروبات الکلی کرده بودند! این کودک زمانی که در کنار پلیس آرام گرفت پرده از اعمال وحشیانه این باند برداشت و گریه کنان از ماجرای تعرض با تهدید چاقو سخن گفت.
در حالی که تحقیقات و بازجویی های گسترده از سرکرده این باند مخوف ادامه داشت و خبر دستگیری وی در رسانه ها به چاپ رسید ناگهان شاکیان زیادی به پلیس آگاهی خراسان رضوی مراجعه کردند. اما در این میان گریه های دردناک دختر 15 ساله ای که توسط «کرکس موتور سوار» مورد تجاوز قرار گرفته بود، دل ها را تکان داد و مسیر بازجویی ها تغییر کرد.

بررسی های پلیس بیانگر آن بود که «قاسم » (جوان 31 ساله) دارای سابقه کیفری به اتهام انجام اعمال خلاف عفت است و پرونده های مفتوح دیگری نیز در دستگاه قضایی دارد و دختر 15 ساله را هم مورد تعرض قرار داده است.
این دختر نوجوان که از دیدن «کرکس موتور سوار» برای لحظاتی دچار شوک شده بود به کارآگاهان گفت: او گوشی تلفن مرا ربود و سپس به بهانه بازگرداندن گوشی به همراه دوستانش و با تهدید چاقو مرا سوار موتورسیکلت کرد و به مزرعه گوجه و خیار در اطراف شهر برد. وقتی فهمیدم آن ها چه قصد شومی دارند به گریه افتادم، التماس کردم، جیغ می کشیدم که مرا رها کنند ولی هیچ کدام به من رحم نکردند و مرا کتک می زدند آن ها از عصر همان روز تا بامداد روز بعد به من تعرض کردند.

به دنبال اظهارات دختر نوجوان و شکایت حدود 13 نفر از کودکانی که در دام باند «کرکس موتور سوار» گرفتار شده بودند، قاضی غلامعلی صادقی (رئیس کلانتری خراسان رضوی) وارد عمل شد و دستورات ویژه ای را برای پیگیری جدی این پرونده صادر کرد. در پی این دستور محرمانه، بلافاصله تحقیقات به صورت شبانه روزی ادامه یافت و بخشی از پرونده مذکور (اتهام تجاوز به عنف) به طور مستقیم به دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا، در شعبه ششم دادگاه و به ریاست قاضی جواد شاکری مورد رسیدگی قرار گرفت و بخش دیگر این پرونده با عناوین اتهامی آدم ربایی، سرقت و ... در شعبه 411 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد زیر ذره بین قضاوت رفت. با تشکیل جلسات دادگاه قاسم- ب (متهم ردیف اول) که قصد داشت با داستان سرایی های متناقض، از عمق جرایم وحشتناک خود را بیرون بکشد و موضوع را به بیراهه بکشاند در برابر سوالات تخصصی و فنی قضات با تجربه دادگاه چنان حیرت زده ماند که جز «سکوت» راه گریزی پیدا نکرد.
با پایان جلسات محاکمه که در حضور وکیل مدافع متهم انجام گرفته بود، قضات دادگاه به شور نشستند و به اتفاق آرا، «قاسم-ب» (کرکس موتور سوار) را به اتهام تجاوز به دختر 15 ساله به اعدام محکوم کردند. در این رای که به امضای قضات جواد شاکری و هادی دنیادیده، رسیده بود قاطعیت دستگاه قضایی خراسان رضوی در برخورد با جرایم خاص و خلاف عفت عمومی رخ نمایی می کرد اما در عین حال حکم صادر شده قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور بود که در نهایت نیز پرونده مذکور به دلیل اعتراض متهم و وکیل مدافع در شعبه 39 دیوان عالی کشور مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

قضات زبده دیوان عالی نیز پس از بررسی همه جوانب پرونده در حالی مهر تایید به حکم اعدام زدند که معتقد بودند وقتی دختری در دام 3 جوان مست بیفتد و با چاقو تهدید شود، چاره ای جز تسلیم در برابر خواست متجاوز را نخواهد داشت.

بنابراین با قاطعیت یافتن حکم صادر شده از سوی شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، پرونده مذکور برای اجرای حکم به دادسرای عمومی و انقلاب مشهد بازگشت و «کرکس موتور سوار» به زودی پای چوبه دار قرار می گیرد.

 

ربودن دختر 12 ساله برج ساز کرجی / زن آشنا 200 میلیون تومان می خواست
زن جوان برای اخاذی از همسر سابقش با همدستی شوهر صیغه‌ای خود نقشه ربودن دختر نوجوانش را طراحی و اجرا کرد.
رسیدگی به این پرونده با مراجعه مرد جوانی به اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی شروع شد. این مرد که یک برج ساز بود به مأموران گفت: مردی ناشناس دختر ۱۲ ساله‌ام را از مقابل خانه‌ام در شاهین ویلا ربوده است.
وی در تشریح ماجرا گفت: من و همسرم از ۳ سال قبل جدا شدیم و دخترم با من زندگی می‌کند اما مادرش در هفته یک روز اجازه ملاقات داشت و برای دیدن دخترم به آنجا می‌آمد و او را با خود می‌برد امروز هم بعد از ملاقات آنها در حالی که فکر می‌کردم دخترم در خانه است ناگهان مردی با من تماس گرفت و گفت دخترم را ربوده و در قبال آزادی‌اش ۲۰۰ میلیون تومان پول خواست.

پس از این شکایت خیلی زود تیم ویژه‌ای ازکارآگاهان جنایی پلیس آگاهی البرز تشکیل شد و به تحقیق از همسایه‌ها پرداختند که مشخص شد مردی با یک خودروی سمند به مقابل خانه دخترک آمده و با ضرب و شتم و به زور او را ربوده است.

سرهنگ محمد نادر بیگی، رئیس پلیس آگاهی البرز با اعلام این خبر گفت: در نخستین گام بلافاصله تصاویر دوربین‌های مداربسته محل حادثه مورد بازبینی قرار گرفت و تصویر مرد آدم ربا به‌دست آمد در همین موقع شاکی با دیدن چهره مرد آدم ربا او را شناخت و مشخص شد وی همسر صیغه‌ای همسر سابقش است.

با این سرنخ کارآگاهان بلافاصله محل زندگی متهم در منطقه قلعه حسن خان را شناسایی کردند و در کمتر از ۴۸ ساعت در عملیاتی غافلگیرانه متهم را دستگیر و به اداره آگاهی منتقل کردند.

مرد جوان در بازجویی‌ها خیلی زود به‌جرم خود اعتراف کرد و گفت: طراح این نقشه همسرم بود او به من گفت همسر سابقش مردی ثروتمند است و برای اینکه از وی اخاذی کنیم نقشه ربودن دخترش را اجرا کردیم.با اعترافات متهم، همسر صیغه‌ای او نیز دستگیر شد و پس از اعتراف هر دو متهم برای تحقیقات بیشتر با دستور مقام قضایی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.

 

سرقت های سریالی باند «سیاه و سفید» از دختران تهرانی
اعضای باند «سیاه و سفید» که گوشی تلفن همراه زنان و دختران را سرقت می‌کردند تا هزینه مواد مخدرشان را تأمین کنند، بازداشت شدند.
رسیدگی به این پرونده از اواخر سال گذشته و با شکایت دختر جوانی آغاز شد. او به مأموران گفت: تازه از محل کارم بیرون آمده بودم و داشتم با تلفن همراهم حرف می‌زدم و کنار خیابان راه می‌رفتم که ناگهان یک موتورسیکلت با دو سرنشین به من نزدیک شده و گوشی‌ام را قاپیدند. هردو نفرشان ماسک بهداشتی به‌صورت داشتند آنقدر شوکه شده بودم که نتوانستم هیچ عکس‌العملی نشان دهم اما تنها چیزی که در ذهنم مانده تفاوت عجیب رنگ پوست آنها بود یکی از سارقان بسیار سفید و چاق بود و دیگری پوستی تیره رنگ داشت.
با شکایت دختر جوان تحقیقات در رابطه با شناسایی و دستگیری سارقان ادامه یافت. اما کارآگاهان پلیس بعد از آن با شکایت‌های دیگری نیز رو به رو شدند که شاکی‌ها همه زنان و دختران جوان بودند و مشخصاتی که از سارقان ارائه می‌کردند بسیار شبیه هم بود به همین خاطر احتمال سریالی بودن سرقت‌ها قوت گرفت.

از سویی مأموران به سراغ آلبوم متهمان سابقه دار اداره آگاهی رفته اما هیچ رد و سرنخی از آنها به‌دست نیامد و این نشان می‌داد که سارقان به‌تازگی وارد سرقت شده‌اند.مشخصات سارقان و تصاویری که توسط دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت‌ها به‌دست آمده بود به کلیه واحدهای گشت پلیس داده شد. مأموران حین گشت زنی به دو موتورسوار مشکوک شده وبا زیر نظر گرفتن آنها، زمانی که موتورسواران گوشی تلفن همراه زن جوانی را به سرقت بردند، آنها را تعقیب و بلافاصله دستگیر کردند.

موتورسواران که ابتدا منکر سرقت بودند، در مواجهه با شاکی‌ها به سرقت‌های سریالی گوشی اعتراف کردند. یکی از آنها گفت: با همدستم هم محلی هستیم و در بزم‌های شبانه به مواد مخدر از نوع گل اعتیاد پیدا کردیم. قبل از آن هیچ خلافی نکرده بودیم اما اعتیاد و تهیه هزینه مواد مخدر باعث شد تا به فکر سرقت و گوشی قاپی بیفتیم.

او ادامه داد: گوشی قاپی را قبل از عید شروع کردیم یک روز به قهوه خانه رفته بودیم که در آنجا با پسری آشنا شدیم که گوشی‌های بدون کارتن خریداری می‌کرد. به ما هم پیشنهاد داد که اگر گوشی داشته باشیم با قیمت خوب خریداری می‌کند.

همین موضوع ما را بیشتر تشویق کرد که دست به سرقت بزنیم. موتوری خریداری کرده و در خیابان‌های تهران پرسه می‌زدیم و با دیدن دختر یا زنی که در حال گفت‌و‌گو با تلفنش بود گوشی را سرقت می‌کردیم. بعد هم گوشی‌ها را حدود یک میلیون تومانی می‌فروختیم. ما به خاطر تفاوت رنگ پوستمان اسم باندمان را سیاه و سفید گذاشتیم.با اعتراف دو متهم جوان، به دستور بازپرس دادسرای ویژه تهران سرقت آنها روانه بازداشتگاه شده و تحقیقات برای شناسایی سایر مالباختگان احتمالی ادامه دارد.

 

رکنا

insta1بروزترین خبرهای حقوقی و قضایی کشور را در صفحه اینستاگرام ما دنبال فرمایید.

منتشر شده در یکشنبه, 12 ارديبهشت 1400 11:02

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 0
یورو 0
پوند 0
یوان چین 0
دینار عراق 0
دینار کویت 0
درهم 0
لیر 0
سکه بهار آزادی 0
سکه امامی 0
نیم سکه 0
ربع سکه 0
سکه 1 گرمی 0
طلای 24 عیار 0
طلای 18 عیار 0
طلا مثقالی 0
طلا اونس 0
بیت کوین 0
اتریوم 0
مابقی ارزها
دلار کانادا 0
دلار استرالیا 0
دلار نیوزلند 0
دلار سنگاپور 0
دلار هنگ کنگ 0
ریال عربستان 0
ریال قطر 0
ریال عمان 0
فرانک سوییس 0
کرون سوئد 0
کرون دانمارک 0
کرون نروژ 0
دینار بحرین 0
لیر سوریه 0
روپیه هند 0
روپیه پاکستان 0
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 0
لاری گرجستان 0
رینگیت مالزی 0
بات تایلند 0
افغانی 0

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش